PRACUJ I ZWIEDZAJ – Case Studies

filmy case study, a podróże.

      Marzenie chyba większości z nas to połączenie pracy którą się lubi i podróży. Nam się to udało!

      W realizacji naszych marzeń przyszła firma RTB House, która mocno zaczęła zwiększać swoją ekspansję na całym świecie i aby to zrobić potrzebowali materiałów promocyjnych dla nowych klientów. Najlepszym materiałem w tym celu jest zaprezentowanie w przystępnej formie obecnych klientów (klienci to głównie największe sklepy internetowe w danych krajach, jak u nas Allegro.pl), którzy chwalą efekty pracy z RTB House – tak powstała myśl „zróbmy case study!”.

       Cała historia zaczęła się od spotkania w biurze RTB House i wzięcia udziału w castingu domów produkcyjnych. Po krótce napiszę, że ku naszej uciesze, zostaliśmy wybrani! 

       Zadanie przed nami było jasne, spełnić to co obiecywaliśmy na pierwszym spotkaniu. A obiecaliśmy: stworzenie autorskiego layoutu do filmu, obejmującego szatę graficzną, infografiki oraz sam pomysł na film i harmonogram produkcji – wszystko przygotowane tak, aby można na tej bazie tworzyć kolejne filmy i utrzymać wspólny mianownik każdego filmu. Ruszyliśmy szybko to dzieła, bo już za dwa tygodnie dostaliśmy pierwsze case study, żeby nie było za łatwo – Sao Paulo, Brazylia. Już po pierwszym googlowaniu można się dowiedzieć, że to nie jest najbezpieczniejsza destynacja. Dostaliśmy na maila nazwę firmy NetShoes (poza Europą spotykamy sklepy internetowe, które są tam największe, a my nawet ich nie kojarzymy), daty, w których dostępni są dla nas pracownicy biura i nazwisko osoby kontaktowej i… w drogę!

Pozwolę sobie pominąć cały proces przygotowań do wyjazdu, stresu przed nieznanym i podróży.

      Ustaliliśmy z RTB House, że na Case Study potrzeba minimum 5 dni (2 na podróże, 1 na filmowanie w biurze i 1 na filmowanie miasta, w którym znajduje się firma, 1 backup – pogoda itp.), dwóch operatorów no i sprzęt – video, audio, światło. Dzięki dobrej organizacji braliśmy tylko to co niezbędne.

       Klient (RTB House) był na miejscu, aby nas przedstawić, ale po dwóch projektach już zdobyliśmy na tyle zaufania, że mogliśmy sami przyjeżdżać do klienta i się z nim umawiać.

       Pierwszy case study był oczywiście wielkim sukcesem, bo wszystkie założenia zostały zrealizowane w 100% i chwile później posypały się kolejne marki i daty wyjazdów. Podróżowaliśmy wszędzie, mieliśmy swój system pracy i nic nie mogło nas zaskoczyć. 
Raz bylśmy w Indonezji w Jakarcie, a za dwa tygodnie w Buenos Aires w Argentynie, potem znowu w Indonezji, a potem w Berlinie. Stało się to istną grą, w której głównym pytaniem było „gdzie jutro nas wyślą?” i pełni ekscytacji czekaliśmy na kolejnego maila.

       Po dwunastu filmach przyszła niestety pandemia, która uderzyła mocno w branże filmów korporacyjnych i podróże, a projekt został zamknięty, ale filmy i przygody pozostaną z RTB House i z nami na zawsze.

Poniżej prezentujemy naszą listę na Vimeo wszystkich 12 case study jakie stworzyliśmy dla RTB House:

Pelicula

A modern theme for the film industry & video production
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.